Zobraz program na: apríl 2018 máj 2018
Vyberte kraj/mesto:
Sála činohry (Nová budova SND), Bratislava (streda, 22.3. 19:00):

Je úžasná!

Popis:
Jeden z najúspešnejších a najpopulárnejších komediálnych dramatikov súčasnej medzinárodnej scény Peter Quilter má perfektný nos na vypátranie kurióznych tém a bizarných životných príbehov. Taký je aj pravdivý príbeh Florence Foster Jenkinsovej, najhoršej speváčky na svete, ktorý stále zabáva divákov v desiatkach vypredaných divadiel na svete.

Vedela s takou chuťou zle spievať slávne operné árie, až skutočne vypredala slávnu Carnegie Hall. Ľudia môžu povedať, že neviem spievať, ale nikto nemôže povedať, že som nespievala. Týmto víťazným životným krédom ospravedlnila Jenkinsová svoju neústupčivú odvahu prezentovať svoj falošný spev pred publikom, ktoré už zažilo aj Mariu Callasovú.

Dej šarmantnej hry sa odohráva v polovici štyridsiatych rokov v New Yorku. Výstredná a bohatá Florence s oduševnením realizuje svoj sen predstaviť sa publiku ako operná diva, hoci sa nestretáva s pochopením. Nuž, ťažko povedať, čo spadá do kategórie umeleckého zločinu, ale určite nie je hriechom ísť za vidinou svojich túžob a sebarealizácie a zažiť vrchol javiskového blaha aspoň na tých povestných pár minút.
Réžia: Jakub Nvota
Autor: Peter Quilter
Herci: Kamila Magálová (Florence Foster Jenkinsová), Ondrej Kovaľ (Cosma McMoon), Kamil Mikulčík (Cosma McMoon), Marián Geišberg (St. Clair), Božidara Turzonovová (Pani Verindah - Gedgeová), Ivana Kuxová (Dorothy), Zuzana Dančiaková (Dorothy)
Scéna: Michaela Hořejší
Dramaturgia: Miroslav Dacho

Späť k programu divadiel

Odporúčame