Zobraz program na: jún 2018 júl 2018
Vyberte kraj/mesto:
Divadlo Nová Scéna, Bratislava (piatok, 31.3. 19:00):

Charleyho teta

Popis:
Jemne frivolná komédia plná prekvapivých situácií a nečakaných zvratov.

Thomasova najslávnejšia hra s obľúbenou zápletkou zámeny osôb a preoblečenia muža za ženu vznikla vlastne na objednávku pre jeho kolegu, vynikajúceho herca viktoriánskej doby Penleyho. Svetovú premiéru mala táto strelená situačná komédia vo februári 1892. A od tohto uvedenia slávi samé úspechy. V bývalom Československu sa Charleyho teta preslávila napríklad v podaní nesmrteľného Vlastu Buriana, Jozefa Krónera alebo Lubomíra Lipského. V postave Charleyho tety sa predstaví Ľubomír Kostelný.

Oxford, starobylý univerzitný internát. Koniec 19. storočia. Mladícky hanbliví študenti, spolužiaci Charley a Jack majú v úmysle požiadať o ruku svoje vyvolené. Dobová etiketa si však vyžaduje odporúčanie a prítomnosť dôveryhodnej osoby. Zhodou okolností má Charleyho navštíviť jeho (doposiaľ pre neho neznáma) bohatá tetuška z Brazílie. Lenže teta nie a nie doraziť a slečny sú už na ceste. A tak sa študenti rozhodnú vziať osud do vlastných rúk. Zosnujú bláznivý plán. Presvedčia spolužiaka Babsa, aby Charleyho tetu, núdzovo a iba nakrátko, zahral v preoblečení on. Situáciu však skomplikuje príchod skutočnej Charleyho tety a Babsovej milej Elly. Kolotoč nedorozumení sa roztáča.

Rozmarná komédia jedna z najlepšie napísaných komédií v histórii divadla vôbec. O dvoch oxfordských študentoch, ich bláznivom pláne, kamarátovi Babsovi a jeho preoblečení za Charleyho tetu. O zlomyseľných náhodách, vtipných stretnutiach a záverečnom happyende.

Réžia: Ľubomír Vajdička
Herci: Ľuboš Kostelný (Lord Fancourt Babberley), Karol Čálik (Stephen Spettigue), Katarína Ivanková (Amy Spettiguová), Andrea Kiráľová (Kitty Verdunová), Ján Gallovič (Sir Francis Chesney), Pavol Plevčík (Jack Chesney), Přemysl Boublík (Charley Wykeham), Ján Mistrík (Brassett), Jana Valocká (Donna Lucia d´Alvadorez), Karin Olasová (Ela Delahayová)
Dramaturgia: Svetozár Sprušanský

Späť k programu divadiel

Odporúčame