Zobraz program na: jún 2018 júl 2018
Vyberte kraj/mesto:
Bábkové divadlo Na rázcestí, Banská Bystrica (streda, 29.3. 19:00):

Mocad(r)ámy

Popis:
Mini drámy o živote v ženskej koži Ninina šálka, Nemá žena, Princezná Láska, Kuchynské orgie, Pravá plavá, Ružová koža, Babská polievka, Story o Yoni, Vdova, XXL proti hore, Posledná kvapka.

Inscenácia venuje pozornosť bežnému, temer prehliadnuteľnému, životu obyčajnej ženy. Starostiam a radostiam žien v rôznom veku, v rôznej veľkosti kože. Ponúka pôsobivé herecké výkony a zážitok z rozprávania malých babských drám v magickom priestore divadelnej kaviarne vo vile Dominika.

Vďaka týmto príbehom si MOCAD(R)ÁMY kladú otázky o zmysle života v ženskej koži. O význame tichých neviditeľných, ale mocných spoluhráčov, akými sú okolnosti, okolie a tradičné názory a výchova, ktoré nepozorovane zasahujú do sveta žien. MOCAD(R)ÁMY vznikli na základe autentických zážitkov a skúseností herečiek so svojou identitou vo vlastnom živote. Vznikali postupne na emocionálnych hereckých cvičeniach, kde sme hľadali typické prejavy ženského správania a prežívania. Rozdiely medzi všeobecnou a rodovou charakteristikou súčasných žien.

Späť k programu divadiel

Odporúčame