Zobraz program na: apríl 2018 máj 2018
Vyberte kraj/mesto:
Sála činohry (Nová budova SND), Bratislava (streda, 5.4. 10:00):

Ľubomír Feldek: Ako sa Lomidrevo stal kráľom

Popis:
Bola jedna žena, stará, ale jará. Keď mala deväťdesiat rokov, porodila syna. Dieťa bolo neobyčajne veľké a mocné čudovali sa nad tým nielen rodičia, ale i susedia a známi, ba chýr o tom dieťati sa tak rozletel po svete, že sa prišli nad ním čudovať i ľudia z iných krajín. A každý vravel, že ešte nepočul, aby niekde dáka žena porodila takú chlapinu.

Radili sa, aké meno dať chlapcovi. Napokon ho nazvali Lomidrevo a chlapec rástol, mocnel a mal takú silu, že hrubočizné stromy holými rukami zo zeme vytrhával.

Keď dovŕšil Lomidrevo sedemnásty rok, pobral sa do sveta a stretol ďalších tatranských obrov, Miesiželeza a Valivrcha, s ktorými sa vybrali spolu oslobodiť tri krásne princezné, zajaté zlými drakmi. Či sa im to podarilo, ako si s drakmi poradili, aké ťažkosti im narobil prefíkaný Loktibrada, či v tých skúškach všetci obstáli a či mali všetci aj také veľké srdce a dušu ako telo, to všetko sa dozviete v krásnej, napínavej i humornej rozprávke Ľubomíra Feldeka, ktorú pripravujeme ako predstavenie pre celú rodinu starých i mladých, malých i veľkých, mocných aj slabých, slovom pre všetkých, ktorí veria, že vo svete fantázie sa dá nielen zabaviť, ale starí môžu omladnúť, malí narásť, slabí zmocnieť a hlúpi zmúdrieť.
Réžia: Ondrej Spišák
Herci: Leopold Haverl (Lomidrevov otec), Dušan Tarageľ (Lomidrevov otec), Božidara Turzonovová (Lomidrevova matka), Soňa Valentová (Lomidrevova matka), Milan Ondrík (Lomidrevo), Peter Brajerčík (Valivrch), Tomáš Vravník (Miesiželezo), Gabriela Dzuríková (Škrata Laktibradka), Daniel Heriban (Kráľ), Ivana Kuxová (Princezná Modrovláska), Petra Vajdová (Princezná Zelenovláska)
Dramaturgia: Peter Kováč

Späť k programu divadiel

Odporúčame