Zobraz program na: jún 2018 júl 2018
Vyberte kraj/mesto:
Sála činohry (Nová budova SND), Bratislava (nedeľa, 23.4. 18:00):

William Shakespeare: Skrotenie zlej ženy

Popis:
Slávna komédia je v našej verzii paródiou na heslo: Keď ideš k žene, vezmi si bič! Napokon čo iné, ak Ti chýba rozum?

Fraškovitý príbeh o drsnom krotiteľovi a jeho skrotenej obeti sa odohráva nielen pred divákmi, ale zároveň ho hrajú v rámci "hry v hre" komedianti pre primitívneho kotlára, ktorý sa spil do nemoty, a v takom stave ho istý šľachtic zo žartu dopravil do svojho zámku. Tam ho dal umyť a preobliecť do pánskych šiat a keď vytriezvel, nahovorili mu, že je pánom, ktorému pre pobavenie zahrajú kočovní herci komický kus. A tak mu teda herci zahrajú i zaspievajú komédiu podľa jeho gusta: ako hrubú frašku, kde vládnu mravy, čo imponujú primitívovi.
Shakespearova komédia je tak zároveň paródiou, a svojou "zvrhlosťou" usvedčuje zo zvrhlosti toho, komu sa páči. Ale vy sa na tom budete môcť baviť, lebo o vás to isto-iste nie je.

Dĺžka predstavenia: 2 hodiny 45 minút s prestávkou

Réžia: Peter Mikulík
Herci: Diana Mórová (Catarina, Baptistova dcéra), František Kovár (Baptista Minola, šľachtic z Padovy), Leopold Haverl (Vincento, kupec z Pisy), Ján Koleník (Lucentio, jeho syn), Dušan Tarageľ (Gremio, Biankin nápadník), Ondrej Kovaľ (Tranio, sluha Lucentiov), Alexander Bárta (Biondello, sluha Lucentiov), Oldo Hlaváček (Pedant), Tomáš Maštalír (Petruccio, šľachtic z Verony), Peter Trník (Hortensio, Biankin nápadník), Branislav Bystriansky (Grumio, sluha Petrucciov), Peter Mankovecký (Zurvalec), Anna Maľová (Vdova), Andrea Sabová (Bianca, Baptistova dcéra), Vladimír Kobielsky (Šľachtic), Martin Šalacha (Curzio, sluha Petrucciov a Mladý herec), Miroslav Málek (1. poľovník a sluha), Csilla Tarr (Krčmárka)
Dramaturgia: Martin Porubjak

Späť k programu divadiel

Odporúčame