Zobraz program na: apríl 2018 máj 2018
Vyberte kraj/mesto:
Divadlo Nová Scéna, Bratislava (nedeľa, 2.4. 18:00):

Aj muži majú svoje dni

Popis:
Pánska jazda v strhujúcom komediálnom tempe, v chlapskom 4D nasadení! Situačná komédia s pesničkami, so skvelými humornými situáciami a priležitosťami pre štvoricu výnimočných hercov komikov.

Táto hra sa dnes zaraďuje medzi divadelné hity Yasminy Reza, Neila Simona či Alana Ayckbourna. Nemecký autor islandského pôvodu Kristof Magnusson nadväzuje na to najlepšie z tradície svetových klasikov divadelnej komédie. Všetko v modernejšom a súčasnejšom jazyku, s rozprávačskou schopnosťou budovania pútavého príbehu, ľahkosťou poínt a konverzačným majstrovstvom. Na Slovensku doplnené o veľké svetové hity, ktoré lámali ženské srdcia a dobýjali prvé priečky hitparád v nedávno minulých rokoch.

Určite ste to už videli alebo aj zažili! Oddaný manžel ovešaný igelitovými taškami, ktorý uteká za svojou nákupychtivou ženuškou chodbami shopping centra. Je to dnes pomerne častý a charakteristický obraz sobotných dní nejednej manželskej dvojice. A práve proti takémuto chaosu sveta a rozdeleniu úloh sa rozhodli vzbúriť traja priatelia z našej hry: pilot Karol, manažér Andy a programátor Roland.

Trojica zdanlivo úspešných a sebavedomých zrelých mužov, vyhlásených majstrov v trikoch a receptoch na šťastné manželstvo, si hovie a užíva vo svojej skrýši pre chlapov, ktorú si tajne našli a zariadili v podzemných priestoroch jedného z nákupných centier. Nestvárajú tam nič zlé, ani neprístojné. Ich túžby sú vlastne úplne jednoduché: pokojne popíjať pivo, sledovať v televízii futbal a skladať si reťaz z vrchnákov od plechoviek, ktorej dĺžka ašpiruje na zápis do Guinessovej knihy rekordov. Tieto aktivity absolútne spĺňajú ich predstavu šťastných pánskych dní keďže ich ženy nemajú žiadne hobby. Prečo? Lebo ženy majú svoj špecifický vnútorný svet, ktorým sa zamestnávajú, keď sa nudia. A to sa dá najlepšie pri nakupovaní. Keď trojicu kumpánov prekvapí v ich úkryte požiarna ostraha objektu v osobe hasiča Mária, nie je až také ťažké získať ho na svoju stranu. Je totiž ďalším z nespokojných manželov tohto sveta. A tak v novej zostave začnú spoločne vymýšľať stratégiu, ako čo najefektívnejšie skrátiť nákupnú tortúru s manželkami. A dostanú typicky mužský nápad. Aký? To už neprezradíme. Až v hľadisku Novej scény. A čo na vás čaká?Réžia: Svetozár Sprušanský
Herci: Peter Kočiš (Karol, pilot (manžel Aleny)), Marcel Ochránek (Karol, pilot (manžel Aleny)), Erik Peťovský (Roland, programátor (manžel Kory)), Martin Šalacha (Roland, programátor (manžel Kory)), Martin Kaprálik (Andy, manažér (manžel Anny)), Pavol Plevčík (Andy, manažér (manžel Anny)), Peter Batthyány (Mário, hasič (manžel Márie)), Jevgenij Libezňuk (Mário, hasič (manžel Márie))

Späť k programu divadiel

Odporúčame