Zobraz program na: máj 2018 jún 2018
Vyberte kraj/mesto:
Divadlo Nová Scéna, Bratislava (utorok, 4.4. 11:00):

Čarodejník z krajiny OZ

Popis:
Muzikálová rozprávka.Divadelná adaptácia svetoznámej knihy o hľadaní cesty domov malej Dorotky a jej troch priateľov plechového drevorubača, hastroša a zbabelého leva. Na svojej púti prechádza Dorotka čarovnými krajinami, až napokon dospieva za pomoci čarodejníka v krajine Oz k prekvapujúcemu poznaniu. Mnohí z nás si pamätajú úžasnú Judy Garland ako Dorotku vo filmovej verzii amerického muzikálu, ktorá sa vďaka tejto roli vyšvihla na svetové muzikálové výslnie.

Na slovenských doskách sa v úlohe Dorotky predstaví Katarína Ivanková, poteší a zaujme i ďalšie herecké obsadenie Andrea Kiráľová, Přemek Boublík, Róbert Halák a ďalší. Dramatizátor a režisér Michal Náhlík zvolil prerozprávanie príbehu blízke dnešným deťom množstvo pesničiek, vtipných výstupov a bohatej vizuálnej obraznosti. Predstavením Čarodejník z krajiny Oz nadväzuje DNS na svoju dlhodobú snahu splácať podlžnosti voči detskému divákovi.
Réžia: Michal Náhlík
Autor: Michal Náhlík
Herci: Katarína Ivanková (Dorotka), Andrea Kiráľová (Bábika), Róbert Halák (Vojačik), Lukáš Pavlásek (Budík), Přemysl Boublík (Kocúr v čižmách), Erik Peťovský (Pinocchio)
Dramaturgia: Róbert Mankovecký

Späť k programu divadiel

Odporúčame