Zobraz program na: máj 2018 jún 2018
Vyberte kraj/mesto:
Bábkové divadlo Na rázcestí, Banská Bystrica (nedeľa, 2.4. 16:00):

Kocúr v čižmách

Kocúr v čižmách
Popis:
Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici uvedie novú inscenáciu Kocúr v čižmách. Autorom predlohy, klasickej francúzskej rozprávky z konca 17. Storočia, je Charles Perrault. Postavičku prefíkaného kocúra však nevymyslel on sám. Už pár storočí pred ním boli zvierací hrdinovia a zvieracie hrdinky súčasťou indických príbehov a Perrault sa pravdepodobne okrem nich inšpiroval i príbehom publikovaným v roku 1553. Príbehom veľmi podobným Kocúrovi v čižmách, akurát, že hlavnou hrdinkou bola mačka! Rovnako ako i v Bábkovom divadle na Rázcestí.

Myslím, že je to úplne jedno mačka či kocúr. Výhoda je sila a vtip samotného príbehu a nevýhoda je v súčasnej dobe jeho sprofanovanosť, hovorí o titule režisérka Bela Schenková, ktorá sa so svojim tvorivým tímom. Bela Schenková absolvovalav roku 1988 DAMU, odbor bábkoherectvo. Je autorkou scenárov, herečkou, režisérkou a principálkou divadla ANPU, ktoré reprezentuje českú alternatívnu scénu od roku 1999.

Inscenácia Kocúr v čižmách je určená pre deti od 3 rokov. Ale myslím, že už teraz môžeme povedať, že to bude predstavenie aj pre deti staršie. Snažíme sa, aby si v ňom každé dieťa, či 3 ročné alebo 10 ročné, našlo svoje, hovorí.

Divadlo ANPU nadväzuje na tradíciu kočovných divadiel, jeho domovskou scénou je divadelné šapitó.ANPU je výtvarné a experimentálne divadlo, východiská hľadá v jarmočnom divadle s prvkami cirkusu. Príznačné miešanie vysokého a nízkeho žánru využívajú tvorcovia a tvorkyne veľmi účinne.

Späť k programu divadiel

Odporúčame