Zobraz program na: máj 2018 jún 2018
Vyberte kraj/mesto:
Bábkové divadlo Na rázcestí, Banská Bystrica (nedeľa, 23.4. 10:00):

Batolárium

Batolárium
Popis:
Najmladší divadelný projekt, po prvýkrát na Slovensku! Prvá inscenácia z cyklu interaktívnych predstavení pre batoľatá a ich rodičov podporujúce fantáziu a tvorivosť.

Batolárium je prvým projektom na Slovensku, ktorý sa venuje divadelnej produkcii pre batoľatá a ich rodičov. Cyklus hravých predstavení, ktoré rozvíjajú detskú kreativitu a tvorivosť. Cieľom Batolária je uviesť dieťa s pomocou rodičov a vychovaváteľov/liek do sveta divadla. Každé predstavenie je interaktívne, plne rešpektuje neposednosť detí, zapája ich do diania a pracuje s nimi. Citlivo uvedie dieťa do sveta divadla stvoreného zo živej hudby, zvukov, hlasov, pohybov, dotykov. Ponúkne mu divadelnú realitu, ktorá pracuje so známym, bezpečným a zrozumiteľným.

Divadlo pre najnajmenších/šie však nie je len o tvorbe predstavení, ale aj o dialógu s dôležitými osobami v živote malého dieťaťa - s jeho rodičmi alebo vychovávateľmi/ľkami. Práve oni/ony rozhodujú o tom, ktoré podnety ich dieťa prijme. Trpezlivo s ním poznávajú svet a vysvetľujú všetko novoobjavené. Rodičia a opatrovatelia/ľky vytvárajú pre dieťa bezpečné miesto, z ktorého sa dajú podnikať výpravy do okolia. Preto je veľmi dôležitý kontakt a komunikácia divadla a rodičov pred príchodom na uvedené predstavenie.

Späť k programu divadiel

Odporúčame