Zobraz program na: včera dnes zajtra 30.5. 31.5. 1.6. 2.6. 3.6.
Markíza (sobota, 20.5. 01:30):

Honba na Šakala

Originálny názov: The Assignment
(farebný akčný film, Spojené štáty americké/Kanada, 1997, 115 minút)
Popis:
V 70. a 80. rokoch minulého storočia bol hlavným aktérom mnohých teroristických akcií na celom svete jediný človek známy ako Carlos alias Šakal (Aidan Quinn). Po krku mu šlo veľa tajných služieb na čele so CIA, Mossadom a KGB. Tie však medzi sebou nedokázali spolupracovať, najmä z ideologických dôvodov, a tak Carlos spravodlivosti ustavične unikal. CIA a Mossadu sa vyskytla veľká príležitosť, ako ho dostať. V Jeruzaleme zatkli človeka, ktorého v prvom okamihu považovali za Carlos.aneskôr sa ukázalo, že ide o amerického námorného kapitána Annibala Ramireza, ktorý akoby z oka vypadol hľadanému teroristovi.

Zástupca CIA Henry Fields (Donald Sutherland) spolu s izraelským šéfom Amosom (Ben Kingsley) námorníka presvedčia, že v záujme Ameriky a svetového mieru musí prijať tajnú úlohu - zlikvidovať Carlosa. Ramirez dostane špeciálny výcvik v sebaovládaní, streľbe a bojových umeniach. Dokonca dostane aj sexuálnu lekciu od Carlosovej bývalej milenky. Nastáva hodina H. Ramirez odletí do jednej africkej krajiny, kde sa Carlos údajne skrýva, aby u jeho milenky vzbudil dojem pravého Carlosa. Dochádza k prvému stertnutiu, v ktorom predtým veľmi pokojný a jemný človek musí zabiť svoju prvú obeť. Prvá akcia však nedopadne celkom podľa plánu. Ide skôr iba o boj medzi tajnými službami. Amosa, ktorý chce svojho žiaka zachrániť pred prezradením, na letisku zastrelia.

Akcia pokračuje. Ramirez sa vracia domov k rodine. Správa sa ako Carlos, je necitlivý a surový. Fields chce za každú cenu akciu dokončiť. Podľa neho musí KGB získať dojem, že ju Carlos zradil Američanom. Dvojník sa s pravým Carlosom stretnú tvárou v tvár. Príde k bitke, jeden je zranený, druhý zmizne pod hladinou. Zdá sa, že pravému Carlosovi sa opäť podarilo uniknúť. Ramirez so svojou rodinou odchádza na tajné miesto. Fields zariadi, aby všetko vyzeralo tak, že celá rodina zahynula pri výbuchu automobilu. Z posledného gesta však nie je isté, či ide skutočne o Ramireza alebo Carlosa, kto sa s rodinou skrýva.
Réžia: Christian Duguay
Herci: Aidan Quinn (Annibal Ramirez), Donald Sutherland (Jack Shaw), Ben Kingsley (Amos), Claudia Ferri (Maura Ramirezová), Celine Bonnier (Carla)
Kamera: David Franco, Christian Duguay
Hudba: Normand Corbeil
Námet: Dan Gordon, Sabi H. Shabtai
Úprava: Yves Langlois

Detaily vo filmovej databáze IMDb: www.imdb.com/title/tt0118647

Nájdi v kinách:
- Banskobystrický kraj »
- Zisti pre Bratislavský kraj »
- Zisti pre Košický kraj »
- Zisti pre Nitriansky kraj »
- Zisti pre Prešovský kraj »
- Zisti pre Trenčiansky kraj »
- Zisti pre Trnavský kraj »
- Zisti pre Žilinský kraj »

Vybrané TV stanice Markíza na 7 dní

Premiéry v kinách

Nie sú údaje o žiadnych novinkách

Odporúčame