Zobraz program na: včera dnes zajtra 21.1. 22.1. 23.1. 24.1. 25.1.
Markíza (nedeľa, 13.8. 07:45):

Zachráňte Willyho 2

Originálny názov: Free Willy 2: The Adventure Home
(farebný dobrodružný film , Spojené štáty americké/Francúzsko, 1995, 90 minút)
Popis:
Pred dvoma rokmi sa osirotený Jesse (Jason James Richter) spriatelil s uväznenou kosatkou Willym a každý z nich hľadal cestu k svojej rodine. Dnes už obaja rodiny majú, ale s nimi nastúpili aj nové rodinné problémy. Štrnásťročný Jesse si už zvykol na domácnosť svojich pestúnov Glena a Annie Greenwoodovcov (Michael Madsen, Jayne Atkinsonová), ale správa o smrti jeho pravej matky, ktorú nikdy nepoznal, opäť rozjatrí staré pocity osamelosti.

Navyše do Jesseho života vstúpi jeho osirotený mladší brat Elvis (Francis Capra), pretože aj on sa stal novým členom rodiny Greenwoodovcov. Vo vzrušujúcich chvíľach, keď sa Jessemu konečne opäť podarilo nadviazať kontakt s milovaným Willym, pociťuje dospievajúci chlapec prítomnosť svojho spurného a zraniteľného brata ako veľké bremeno. Pri pobreží stroskotá starý tanker a šíriaca sa ropná škvrna ohrozí Willyho rodinu.

Ropa uväzní mladé kosatky v zálive ďaleko od matky, jednu z nich priamo zasiahne ropa, a napriek všetkým snahám veterinárov jej hrozí smrť. Nešťastie chce zneužiť nečestný šéf lodiarskej firmy a pod zámienkou ich záchrany chce zvieratá predať do zábavného parku. Vo chvíli, keď sa nebezpečenstvo maximálne vyhrotí, musí Jesse zmobilizovať všetky svoje možnosti, aby sa pokúsil Willyho a jeho súrodencov zachrániť a vrátiť späť ich matke. Nasadí aj svoj vlastný život a verí, že Willy mu to niekedy v budúcnosti rovnakou mierou oplatí.
Réžia: Dwight H. Little
Herci: Jason James Richter (Jesse), Michael Madsen (Glen Greenwood), Jayne Atkinson (Annie Greenwoodová), August Schellenberg (Randolph Johnson), Elizabeth Pena (Kate Haleyová), Francis Capra (Elvis), Mary Kate Schellhardt (Nadine)
Kamera: Kovács László
Hudba: Basil Poledouris
Scenár: Corey Blechman, John Mattson
Kostýmy: Erica Edell Phillips

Detaily vo filmovej databáze IMDb: www.imdb.com/title/tt0113114

Nájdi v kinách:
- Banskobystrický kraj »
- Zisti pre Bratislavský kraj »
- Zisti pre Košický kraj »
- Zisti pre Nitriansky kraj »
- Zisti pre Prešovský kraj »
- Zisti pre Trenčiansky kraj »
- Zisti pre Trnavský kraj »
- Zisti pre Žilinský kraj »

Vybrané TV stanice Markíza na 7 dní

Premiéry v kinách

Premiéra: 25. január 2018
Vežká Británia
Premiéra: 25. január 2018
Vežká Británia/Poľsko, 95 min.
Premiéra: 1. február 2018
Spojené štáty americké
Premiéra: 1. február 2018
Spojené štáty americké, 130 min.
Premiéra: 1. február 2018
Spojené štáty americké, 135 min.
pozri trailer

Odporúčame