Zobraz program na: včera dnes zajtra 20.6. 21.6. 22.6. 23.6. 24.6.
Joj PLUS (nedeľa, 14.1. 23:40):

Darjeeling s ručením obmedzeným

Originálny názov: The Darjeeling Limited
(farebný dobrodružný film , Spojené štáty americké, 2007, 91 minút)
Popis:
Všetko sa začína predfilmom Hotel Chevalier, odohrávajúcom sa v priestrannej hotelovej izbe v centre Paríža. Najmladší z troch bratov Whitmanovcov Jack (Jason Schwartzman) sa tu tak trochu ukrýva pred svetom a pred svojou americkou priateľkou (Natalie Portmanová). Tá ho vystopuje a navštívi. Nedá sa však povedať, že by to bolo stretnutie najšťastnejšie. To sme však už v Indii a tiež v inom filme, kde sledujeme obchodného cestujúceho (Bill Murray), ktorému sa ani po diabolsky rýchlej a nebezpečnej ceste motorovou trojkolkou nepodarí dohoniť vlak spoločnosti Darjeeling Limited.

V ňom sedí Jack, jeho starší brat Peter (Adrien Brody) a najstarší zo súrodencov Francis (Owen Wilson). Práve Francis sa pre nich rozhodol pripraviť dobrodružné putovanie s prekvapivým cieľom - návštevou matky, ktorá zmizla po otcovej smrti a žije ako mníška v himalájskom kláštore. Životy súrodencov to veľmi poznamenalo a bratia už tri roky spolu neprehovorili. Duchovná púť, ktorá má obnoviť stratené rodinné putá, sa však čoskoro vychýli z trasy (aj "vďaka" skúsenostiam s voľnej predajnými analgetikami, indickému sirupu proti kašľu a paprikovému spreju). Zrazu sú uprostred indickej divočiny s jedenástimi kuframi, tlačiarňou a laminovacím prístrojom. A v tejto chvíli sa začína cesta, ktorú nikto z nich neplánoval.
Réžia: Wes Anderson
Herci: Owen Wilson (Francis), Anjelica Huston (Patricia), Adrien Brody (Peter), Jason Schwartzman (Jack), Amara Karan (Rita), Camilla Rutherford (Alice), Natalie Portman (Jackova expriateľka), Bill Murray (obchodník), Wallace Wolodarsky (Brendan)
Kamera: Robert D. Yeoman
Scenár: Wes Anderson, Roman Coppola, Jason Schwartzman
Úprava: Andrew Weisblum
Efekty: Mark Friedberg
Produkcia: Wes Anderson, Roman Coppola, Lydia Dean Pilcher, Scott Rudin
Výkonný producent: Steven M. Rales

Detaily vo filmovej databáze IMDb: www.imdb.com/title/tt0838221

Nájdi v kinách:
- Banskobystrický kraj »
- Zisti pre Bratislavský kraj »
- Zisti pre Košický kraj »
- Zisti pre Nitriansky kraj »
- Zisti pre Prešovský kraj »
- Zisti pre Trenčiansky kraj »
- Zisti pre Trnavský kraj »
- Zisti pre Žilinský kraj »

Vybrané TV stanice Joj PLUS na 7 dní

Premiéry v kinách

Nie sú údaje o žiadnych novinkách

Odporúčame